Yaşam

Selvi Kılıçdaroğlu Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Beslenme Saati” uygulaması Konya ve Antalya’da tanıtıldı.

Proje kapsamında Selvi Kılıçdaroğlu ile kadın ve çocuklarla bir araya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Yörenin kısıtlı imkanlarıyla hayata geçirdiğimiz bu projenin hayata geçmesi en büyük temennimiz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bir devlet projesi olur.”

Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve tüm Türkiye’ye yayılan ‘Beslenme Saati’ uygulaması Konya ve Antalya’da tanıtıldı. 13. Cumhurbaşkanlığı Adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Zehra Çalık, Konya ziyaretleri kapsamında ilk olarak Konya Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve Çalık daha sonra Seydişehir Boyalı Köyü’nde tarım işçileri, bir dokuma fabrikasının kadın çalışanları ve Seydişehir Abdallar Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu ve Çalık’tan Antalya ziyareti

Konya ziyaretlerinin ardından Antalya’ya taşınan Kılıçdaroğlu ve Çalık’a, Antalya Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Muhittin Böcek eşlik etti. Kılıçdaroğlu, Çalık ve Böcek, önce ABB Hurma Çiçeği Üretim Tesisi ve Sera Alanını gezdikten sonra ABB Yenigün Anaokulunu ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. Muratpaşa Belediyesi Kadın Kooperatifleri ve İsmet İnönü Parkı Kadın Kooperatifi kadın çalışanları ile bir merkeze gelen Kılıçdaroğlu ve Lider Çalık, kadınlarla sohbet ederek ürettikleri işleri inceledi ve bilgi aldı.

“Devlet projesi haline gelmesi en büyük temennimiz”

Kadın, genç ve çocukları önceleyen projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade eden Lider Çalık, “İçinden geçtiğimiz ekonomik krizden en çok anneler ve çocukları etkileniyor. Hem annelerin yükünü hafifletmek hem de çocuklarımızın yoksunluk duygusunu yaşamalarını engellemek için bu projeyi hayata geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi ‘Hiçbir çocuk aç yatmayacak’. Yerelin kısıtlı imkânlarıyla hayata geçirdiğimiz bu projenin Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bir devlet projesi haline gelmesi en büyük temennimizdir.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu