Haber

Malatya’da yol çalışmaları hız kesmiyor

MALATYA (İGFA) – Özellikle yeni yolların asfaltlama çalışmalarına hız veren Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar için daha konforlu bir yol ağı oluştururken, Malatya’nın dört bir yanında trafiği rahatlatıyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesi Hakan Demir, Yol Bakım ve Altyapı Uygunluk Daire Başkanı “İlimizin her yerinde olduğu gibi başlattığımız asfalt çalışmaları hızla devam ediyor. Bulgurlu, Bağtepe, Karakaş, Göller ve Karaköy küme yollarında yeni adıyla yeniden imar yolu olan Cerrah Bulvarı’nda çalışmalarımız devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da bu bölgede konteyner kentler kuruldu. Aynı zamanda çadır kentlerimiz de var. Özel Harekat Merkezi’nin bölgede yeniden kurulması ile trafiğin ağırlaşmasına neden oldu. Bölgedeki yolumuz köy yolu standartlarındaydı. Altyapı çalışmalarını geliştirdik. Şu anda üst yapıya BSK kaplama yapıyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanması ile daha güvenli ve rahat bir yola kavuşacağız. Hem Malatya merkez ulaşımda hem de kırsal mahalle ulaşımında vatandaşlarımız daha konforlu bir sürüş konforuna sahip olacak. Hayırlı olmasını dilerim.”

Hakan Demir sözlerini, “Özellikle yol çalışmalarında duyarlılığını ve desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu