Ekonomi

Bakan Uraloğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na yanıt!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, şunları söyledi:

“Dün bir televizyonda canlı yayına konuk olan ülkemizin Ana Muhalefet Partisi lideri, Bakanlığın sorumluluğundaki ‘Osmangazi Köprüsü’ ile ilgili asılsız açıklamalarda bulundu.

Her zaman yersiz bir siyaset anlayışına meze olmaya çalışan, yüzyıla yakışır muhteşem ulaşım projelerinin yaklaşımı ve siyasetteki bu ısrardan dolayı, kamuoyunu hatasız bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde bize açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Öncelikle belirtelim ki ana muhalefet liderinin dile getirdiği rakamların hiçbiri doğru değil.

2023 hedeflerimiz ve 2053 vizyonumuz doğrultusunda “Büyük ve Güçlü Türkiye”nin inşasında payı olan projelerimizi ve Türkiye’nin daha da büyümesine yönelik tüm yatırımlarımızı hayata geçirdiğimizi aziz milletimizin bilmesini isteriz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın son seçim zaferi sonucu maruz kaldıkları kriz ve yenilgi sonrasında parti olarak düştükleri durum nedeniyle içler acısı ve parti içindeki muhalefetle boğuştukları aşikârken, benimsedikleri bu suni gündem belirleme stratejisi, akıntıya kürek çekmeye yönelik beyhude bir yaklaşımdır.

Bir an önce milletimizin kalkınmasına katkı sağlayacak bir muhalefet anlayışını benimsemesini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak; Kendisi gibi dedelerin çocuklu anne babalara kavuşmasına vesile olan Osmangazi Köprüsü gibi daha nice mega proje ve hizmetlerle ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu