Haber

Zelensky: Savaşı biz başlatmadık ama bitirmeliyiz

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen 53. Dünya Ekonomik Forumu’na (DEF) video konferansla bağlandı. Ukrayna İçişleri Bakanı ve yardımcısının da aralarında bulunduğu 14 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının ardından Kiev’de düzenlenen Davos Zirvesi’nde konuşan Zelenskiy, “Savaşın sadece savaş alanında değil birçok boyutu var. Savaşta kaza olmaz. , bunların hepsi savaşın sonuçlarıdır.”

“SAVAŞI BİZ BAŞLATMADIK AMA BİTİRMELİYİZ”

Batı’dan daha fazla destek talebini yineleyen Ukraynalı lider, “Ukrayna’ya hava savunma sistemleri tedariki, Rusya’nın bir sonraki hava saldırılarını geçmelidir. Ukrayna’da barış ve güvenliğin yeniden tesisi, Rusya’nın diğer ülkelerde güvenlik ve barışa yönelik saldırıları” ülkeler.” “Bu savaşı biz başlatmadık ama bitirmeliyiz. Bu savaşı daha hızlı bitirmemize yardım edin” dedi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Denys Monastyrskiy’i taşıyan helikopterin başkent Kiev yakınlarındaki Brovary kentinde düşmesinin ardından Ukrayna güvenlik servisi, sabotaj olasılığının yanı sıra teknik arıza veya uçuş gibi olası nedenleri araştırıyor. ihlaller.

‘YAVAŞIN BEDELİ ÖDÜYORUZ’

Öte yandan Ukrayna Cumhurbaşkanlığı İdaresi Lideri Andriy Yermak, Telegram mesajlaşma uygulamasında “Bizim vaktimiz yok, dünyanın bu vakti yok” dedi. Yermak, “Yavaşlığın bedelini Ukrayna halkımızın canıyla ödüyoruz” dedi. (DIŞ HABERLER)

haber-aslanapa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu