Ekonomi

ÜNLÜ & Co, Piapiri ile finans ekosistemine yeni bir nefes getiriyor

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık idaresi kümesi ÜNLÜ & Co, yeni fintech teşebbüsü Piapiri’yi tanıttı. Tüm finans ekosistemini taşınabilir olarak kullanıcılara sunan Piapiri, pay senedi, VİOP, varant, yatırım fonu, kur/parite ve kripto para bilgilerini tek ekranda anlık fiyatlarıyla fiyatsız bir formda sunuyor. Yatırımcılar Piapiri ile yatırım yapmak için muhtaçlıkları olan her şeye tek platformdan ulaşabilirken, rastgele bir hesap açılış fiyatı ya da hesap işletim fiyatı de bulunmuyor.

Piapiri basın buluşmasında konuşan ÜNLÜ & Co İdare Heyeti Lideri ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Dijitalleşmeyle müşterilerimizle temas noktalarımızı zenginleştirerek, iş süreçlerimizi optimize etmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar devreye aldığımız çalışmaların bir sonucu olarak yeni edindiğimiz bireysel müşterilerin kayda değer bir kısmını dijital kanallar üzerinden kazanıyoruz. Müşteri ediniminde dijitalin payı artmaya devam edecek. Dijitalleşme ve tabana yayılma stratejimiz çerçevesinde yeni girişimimiz Piapiri’yi hayata geçirdik.” dedi.

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık idaresi kümesi ÜNLÜ & Co, hayata geçirdiği yeni dijital teşebbüsü Piapiri ile yatırım yapmayı çok daha kolay hale getirdi. Yatırım sepetleri, robotik alım-satım sinyalleri ve kesim uzmanlarından raporlar ile yatırım için dijital bir ekosistem sunan Piapiri, kişiselleştirilebilir önyüzü ile de özel bir yatırım danışmanına dönüşüyor.

Hisse Senedi, VİOP, Varant, Yatırım Fonu, Kur/Parite ve Kripto Para datalarını tek ekranda anlık fiyatlarıyla fiyatsız bir biçimde sunan Piapiri’den, Tefas fonlarının tüm ayrıntılarına da ulaşılabiliyor. ÜNLÜ & Co analistlerinin ihtimamlı çalışmalar ile AL önerisi verdiği ve o periyot en beğendikleri pay senetlerinden oluşan Model Portföy’ün de yer aldığı Piapiri’de, yeni gelişmelerden anında haberdar olmak için bildirimleri açık tutmak kâfi.

Piapiri’de müşteri olmak için rastgele bir hesap açılış fiyatı ya da hesap işletim fiyatı de bulunmuyor. Çabucak müşteri ol adımından manzaralı görüşme ya da kuryeli model ile hesap açılışı tamamlanabiliyor.

Yeni kişisel müşterilerin yüzde 45’i dijital kanallardan

Piapiri basın buluşmasında konuşan ÜNLÜ & Co İdare Şurası Lideri ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, ÜNLÜ & Co’nun heyecanını ve dinamizmini hiç kaybetmeyen bir finans kuruluşu olduğunu belirtti. Bugün gelinen noktada kendilerini en çok motive eden mevzunun bu heyecan ve teşebbüsçü ruhları olduğunu kaydeden Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak, 2020 yılının son çeyreğinde hayata geçirdiğimiz “Dijital Dönüşüm Projesi” ile birlikte, dijitalleşmeyi kurum geneline yaymak hedefiyle kapsamlı çalışmalar başlattık. Dijitalleşmeyle müşterilerimizle temas noktalarımızı zenginleştirerek, iş süreçlerimizi optimize etmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar devreye aldığımız çalışmaların bir sonucu olarak yeni edindiğimiz kişisel müşterilerin kayda paha bir kısmını dijital kanallar üzerinden kazanıyoruz. 2021 yılında edinilen yeni ferdî müşterilerin yüzde 21’i dijital kanallardan kazanılırken, 2022’de bu oran yüzde 45’leri buldu. Müşteri ediniminde dijitalin hissesi artmaya devam edecek. Dijitalleşme ve tabana yayılma stratejimiz çerçevesinde yeni teşebbüsümüz Piapiri’yi hayata geçirdik.Bu değerli projenin hayata geçmesi için emeği olan tüm grup arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi

‘Teknoloji/ Fintech işlemleri her geçen gün ağırlığını artırıyor’

Türkiye’de 2021 yılının birinci 9 ayında başta Trendyol ve Getir’in fonlamaları olmak üzere 95 birleşme ve satın alma süreci ile 7 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşıldığını aktaran ÜNLÜ & Co İdare Şurası Lideri ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “2022 yılının birinci 9 ayında ise toplam 107 süreç duyurulmuş. Bunlardan pahası açıklanan 50 tanesi için toplam süreç bedeli yaklaşık 12 milyar dolar. Türkiye bu alanda rekabet gücü, üretim bilgisi, lojistik yakınlığı ve alanında uzman profesyonelleriyle dikkat çekiyor. Bu nedenle yılın geri kalanında da Türkiye’ye ilginin devam edeceğini düşünüyoruz. Türkiye pazarı her durumda fırsatlar barındırıyor, tüketici pazarlara yakın bir pozisyonda olması nedeniyle her vakit değer taşıyor. Tüm bu M&A dataları içinde dijitalleşme süreçlerindeki süratli gelişme nedeniyle teknoloji/ fintech yatırımları değerli bir yer tutuyor. Fintech alanındaki birleşme ve satın alma süreçleri her geçen gün tartısını artırıyor.

Tüm bu gelişmelerin yanında teknoloji şirketlerinin yeni yasal yükümlülüklerini yerine getirmeleri hedefiyle ÜNLÜ Portföy Ar-Ge Teşebbüs Sermayesi Fonu’nu kurduk. Fon, Ar-Ge ve tasarım teşviğinden yararlanan ve istisna çıkarları yahut indirim meblağları 1 milyon TL ve üzerinden olan teknoloji şirketlerinin yatırım yükümlülüklerini karşılamak gayesiyle hayata geçirildi. ÜNLÜ & Co olarak 2012 yılından bugüne Türkiye girişimcilik ekosisteminde faal bir rol oynuyoruz. Alternatif yatırımlardaki tecrübeli takımımız, öncelikli olarak erken etap Fintech, B2B SaaS teknolojileri, Büyük Bilgi, Yapay Zeka, Objelerin İnterneti alanlarına odaklanacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu