Teknoloji

Steam’de Geçen Haftanın En Çok Satanları: 25 Haziran – 2 Temmuz 2024

Oyun dünyasında yeni bir haftaya girmemizin ardından, Steam’de geçen haftanın en çok satanları haberimiz ile yine karşınızdayız. SteamDB tarafından edinilen bilgiler ışında hazırlanan güncel listede, bir önceki hafta ile karşılaştırıldığında, ne gibi değişikliklerin yaşandığına hep birlikte bakalım. Detaylar haberimizde.

Steam’de Geçen Haftanın En Çok Satanları Belli Oldu

  1. ELDEN RING
  2. Forza Horizon 4
  3. Baldur’s Gate 3
  4. Chained Together
  5. Cyberpunk 2077
  6. Red Dead Redemption 2
  7. Black Myth: Wukong
  8. The Witcher 3: Wild Hunt
  9. FINAL FANTASY XIV Online
  10. Street Fighter 6

SteamDB sitesinin verilerinde her ne kadar Counter-Strike 2, Apex Legends ve PUBG: Battlegrounds gibi oyunlar da olsa da, ücretsiz olarak da indirip oynayabildiğimiz için, listemizde yer vermemeyi uygun bulduk. Yeni haftada, Elden Ring oyununun birinciliğini yeni haftaya taşıdığını görebiliyoruz.

Listenin ikinci sırasında, Forza Horizon 4 bulunuyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta yapılan duyuru ile anlaşmalar ve lisanlar sebebi ile oyunun 15 Aralık 2024 tarihinde dijital mağazalardaki satışına son verileceğinin haberini almıştık. Halihazırda Steam mağazasında bütün sürümlerinin % 80 indirimde olduğunu söyleyelim. Ayrıca Game Pass üzerinden oynamış ve indirilebilir içerik de satın almış olan kullanıcılar ise, aktif Game Pass aboneliklerinin bulunması durumunda, Xbox Mesaj Merkezi üzerinden bir jeton ile Forza Horizon 4 koduna sahip olabilecekler. Bu kodlar halihazırda gönderilmekte olup, 25 Haziran 2026 tarihine kadar kullanılmış olmaları gerekiyor.

Esas haberimize geri dönecek olursak, listenin üçüncü sırasında Larian Studios tarafından geliştirilmekte olan Baldur’s Gate 3 bulunuyor. Geçtiğimiz haftada, beşinci sıradaki Cyberpunk 2077, altıncı sıradaki Red Dead Redemption 2, sekizinci sıradaki The Witcher 3: Wild Hunt ve son sıradaki Street Fighter oyunlarının da ilk ona geri dönüş yapan oyunlar olduklarını söyleyelim.

Son olarak, bir önceki haftanın üçüncüsü olan Chained Together yeni haftada dördüncü sıraya gerilemiş iken Black Myth: Wukong da ikincilikten yedinciliğe ve Final Fantasy XIV Online da yedincilikten dokuzunculuğa kadar gerilemiş.

egirdirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu