Haber

Rusya Dışişleri: Rusya-Afrika Zirvesi’nde Afrika ülkelerinin gıda sorununa çözüm önerileri sunacağız

Sputnik’e konuşan Özerov, 27-28 Temmuz tarihlerinde St. Petersburg’da düzenlenecek 2’nci Rusya-Afrika Zirvesi ve Ekonomik Forumu’nda sona erdikten sonra uluslararası gıda güvenliği ve gübre pazarındaki istikrar konularının görüşülmesinin planlandığını belirtti. tahıl anlaşmasının

Petersburg’dan Afrika ülkelerinin temsilcilerini gönderirken gıda arzı ile ilgili sorunların çözümü konusunda net fikirlere sahip olmayı amaçladıklarını kaydeden Özerov, Rusya’nın bu kapsamda inceleme önerileri sunacağının altını çizdi.

Rusya’nın halihazırda Afrika ülkelerine yardım ettiğini ve Malavi, Kenya gibi ülkelere çok sayıda parti gübre sevk ettiğini anlatan Özerov, “Afrikalı dostlarımızla bu konularda her zaman anlaşma fırsatımız olduğunu düşünüyorum.”

Batı’nın tahıl anlaşmasında Rusya ile olan yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle Moskova, süresi 18 Temmuz’da biten anlaşmayı bir kez daha uzatmama kararı aldığını açıkladı.

Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanskiy, Batı’nın 7 kuralı yerine getirmesi halinde Moskova’nın tahıl anlaşmasına geri döneceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu