Ekonomi

NewHydrogen yeşil hidrojen teknolojisinde ilerleme kaydediyor

SANTA CLARITA, Kaliforniya – NewHydrogen, Inc. (OTCMKTS:NEWH), yeşil hidrojen üretimi için yeni, uygun maliyetli bir prosedür geliştirmek amacıyla California Santa Barbara Üniversitesi (UCSB) ile yaptığı işbirliğine ilişkin bir güncelleme sundu. Şirketin teknolojisi ThermoLoop™, suyu hidrojen ve oksijene ayırmak için elektrik yerine ısı kullanarak yeşil hidrojen üretimiyle ilgili maliyetleri potansiyel olarak azaltmayı amaçlıyor.

Tipik olarak yenilenebilir enerjiyle desteklenen elektroliz yoluyla üretilen yeşil hidrojen, daha temiz güç sistemlerine geçişte önemli bir bileşen olarak görülüyor. Ancak yeşil elektriğin maliyeti, yeşil hidrojenin üretim maliyetinin %73’ünü oluşturan önemli bir engel olmaya devam ediyor. NewHydrogen’in CEO’su Steve Hill, bu zorluğun üstesinden gelmek için yaptıkları çalışmanın önemini ve 12 trilyon dolar olarak tahmin edilen potansiyel pazar fırsatını vurguladı.

UCSB araştırma ekibi, Ağustos 2023’ten bu yana termokimyasal su ayırmaya yönelik yeni ekipman sistemlerini ve süreç tasarımlarını araştırıyor. Başarılı bir şekilde bir reaktör sistemi test standı tasarlayıp inşa ettiler ve bir termokimyasal reaksiyon döngüsü kullanarak hidrojen ürettiler. Bu ilerleme, sentezlenen aday malzemelerin çeşitli koşullar altında performansının değerlendirilmesine olanak sağlar.

Ekip, 1000°C’nin altındaki endüstriyel sıcaklık aralıklarında çalışan kimyasal döngü redoks işlemi için uygun redoks özelliklerine sahip malzemeleri belirlemek amacıyla termodinamik bir tarama metodolojisi kullanıyor. Proses, biri hidrojen üretimi, diğeri malzeme geri kazanımı ve oksijen üretimi için olmak üzere her zaman tek bir döngüde olmak üzere iki adımdan oluşur.

İlk adaylar, indirgeme ve oksidasyon yeteneklerini ölçen termogravimetrik analiz ve bu işlemler sırasındaki malzeme değişiklikleri hakkında bilgi sağlayan X-ışını kırınım analizi ile titizlikle inceleniyor. UCSB grubu ayrıca katı hal faz değiştiren malzemeleri ve yüksek sıcaklıktaki karmaşık sıvıları keşfetmek için bir termodinamik model geliştiriyor.

Hill, UCSB grubunun kaydettiği ilerleme ve yenilikçi yaklaşımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, değerli elektrik yerine konsantre güneş enerjisi, jeotermal, nükleer reaktörler veya endüstriyel atık ısı gibi ucuz ısı kaynaklarının kullanılmasıyla maliyetlerin önemli ölçüde azaltılabileceğinin altını çizdi.

Bu güncelleme NewHydrogen, Inc.’den alınmıştır. Tarafından yapılan bir basın bültenine dayanmaktadır. Şirketin ileriye dönük beyanları, şirketin operasyonlarını ve pazarlarını etkileyebilecek ekonomik, rekabetçi ve diğer faktörler de dahil olmak üzere riskler ve belirsizlikler içermektedir. Bu beyanlar mevcut beklentilere dayanmaktadır ve değişebilir.

InvestingPro İçgörüleri

NewHydrogen, Inc. Şirketin yeşil enerji bölümündeki yenilikçi hamleleri ışığında, şirketin finansal sağlığına ve hisse senedi performansına bir bakış yatırımcılar için çok değerlidir. Sadece 5,28 milyon dolarlık piyasa değeriyle NewHydrogen, segmentte küçük bir oyuncu ama bilançosunda borçtan çok nakit var, bu da paydaşlar için cesaret verici bir işaret. Ancak şirket, -0,94’lük negatif F/K oranı ve -5,73 milyon $’lık faaliyet geliriyle kanıtlandığı gibi, erken aşamadaki teknoloji firmalarının karşılaştığı zorlukları yansıttığı gibi, son on iki ayda kârlı olmadı.

Hisse senedi, son altı ayda %34’ün üzerinde, geçen yıl ise neredeyse %49’luk fiyat düşüşüyle ​​değerli bir dalgalanma yaşadı. Bu, InvestingPro’nun NewHyrogen hisselerinin genellikle yüksek fiyat oynaklığıyla işlem gördüğü yönündeki tavsiyesinin altını çiziyor. Bu zorluklara rağmen şirketin likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşması, finansal zorluklara karşı bir miktar tampon görevi görebilmektedir.

Daha derin analiz isteyen yatırımcılar için, NewHydrogen’in brüt kar marjları ve son on yıldaki fiyat performansı hakkında bilgi içeren ek InvestingPro İpuçları mevcuttur. InvestingPro aboneliğinin yeni yıl için %50’ye varan indirimlerle satışa sunulduğu bu günlerde, bu değerli bilgilere erişmenin tam zamanı. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY24Kupon kodunu kullanın veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde %10 ek indirimden yararlanın. SFY241 Kupon kodunu kullanın. Gelişmekte olan yeşil hidrojen pazarındaki yatırım kararlarınızı bilgilendirmek için bu ipuçlarını ve daha fazlasını keşfedin.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu