Teknoloji

Netflix, mobil oyun dünyasına sığmadı: Akış devinden yeni bir AAA PC oyunu geliyor

Netflix, bir yılı aşkın bir mühlet evvel abonelerine hiçbir ek fiyat almadan sunduğu taşınabilir oyunlarla oyun pazarına giriş yapmıştı. Stranger Things üzere birtakım oyunlar Netflix’in tanınan dizi markaları ile ilişkili olsa da, taşınabilir uygulamadaki seçimin çoğunluğunun akış devinin kütüphanesindeki dizi ve sinemalarla bir irtibatı bulunmuyor.

Netflix, vakitle taşınabilir oyun kitaplığını genişletti, bir oyun stüdyosu satın aldı ve bir bulut oyun hizmeti başlatma planlarını açıkladı. Şirket, tüm bu gayretlerine ek olarak artık de bir AAA, yani üst düzey bir PC oyunu üzerinde çalışıyor.

Akış devi, son vakitlerde web sitesinde Netflix Games Studios için çok sayıda iş ilanı yayınladı. Açık durumlarda deneyimli oyun ve teknik yöneticiler, kıdemli üretimciler, canlı servis analistleri ve baş mühendisler yer alıyor.

İlanlardan kimileri, projeyi üçüncü şahıs RPG çeşidinde “yepyeni bir PC oyunu” olarak tanımlıyor. Görünüşe nazaran oyun Unreal Engine üzerine inşa edilecek. Ayrıyeten, şirketin “Netflix filmlerine / dizilerine layık” bir oyun anlatımı yazmak istediğini belirten birtakım ilanlarla medya ilişkilerine da atıfta bulunuluyor. Oyun yöneticisi rolü, öteki medyalara genişledikçe oyunun öyküsünün gerçek kalmasını sağlamakla görevliyken, canlı hizmet analisti canlı hizmet ve oynaması fiyatsız tarafları tasarlamaktan sorumlu olacak.

Netflix Games Studio geçtiğimiz ay kuruldu ve eski Overwatch idari imalcisi Chacko Sonny tarafından yönetiliyor. Bununla bir arada şimdi stüdyonun çok yeni olduğunu ve bu nedenle bu planların somut bir şeye ne vakit dönüşebileceğinin varsayımının çok sıkıntı olduğunu unutmakak lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu