Haber

Mustafa Sarıgül: Erdoğan’ın sert açıklamaları ters etki yapıyor

türkiyeDeğişim Partisi Genel, CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül ; “Sayın Erdoğan’ın sert açıklamaları ters etki yapmaya başladı. Ben tabanda bir ayrışma görüyorum. 6 Mayıs’ta Erzincan’da yaptığımız miting de bunu gösteriyor. Erzincanlı 42 bin mitinge katıldı. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu rakam. İstanbul’da 2,5 milyona ulaştı. Kılıçdaroğlu Erzincan’da birinci olacak” dedi.

türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı ve CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül seçim sürecini değerlendirdi. ANKA KUŞU HaberlerAjansına konuşan Sarıgül, “Erzincan’da siyasi istikrarın değiştiğini” belirterek, şunları söyledi:

“Erzincan’da canlı, heyecanlı bir kampanya yürütüyoruz. Erzincan’ımızın her bir ferdine, her köşesine elimiz, sesimiz, nefesimizle ulaşıyoruz. Erzincan’ımızın hak ettiği yerde olmadığını, çıkmazda kaldığını söylüyoruz.” Sivas ve Erzurum’un ortası buna katılmıyoruz.Erzincan’ın Türkiye’nin imkan ve kaynaklarını değerlendirerek hak ettiği noktaya geleceğimizin sözünü veriyoruz.Çok güzel dönüşümler alıyoruz.Erzincan seçmeni dinamik seçmen. 20 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti kadrolarının şevklerini ve şevklerini yitirdiklerinin farkındalar ve değişim istiyorlar.Evet Erzincan’da siyasi istikrar değişti.14 Mayıs İnanıyorum ki sandık açılacak. seçimlerde bu gerçek.

Milletvekilliğim ve belediye başkanlığım süresince siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hangi hemşehrim gelirse ona elimden gelen desteği verdim. Erzincan belediyelerine yardım ettim. Köylerine yardım ettim. Erzincan’dan elimi hiç çekmedim. Bunun sonucunu ve sahaya yansımalarını görüyorum. Kılıçdaroğlu’na 1 oy, CHP’ye 1 oy istiyoruz. Şu an itibariyle 2’de 2 yapmaya çok yakınız.

Sayın Erdoğan 20 yıldır iktidarda olmanın verdiği bir yorgunluk var ama aynı zamanda bu 20 yılda yarattığı bir seçmen kitlesi var. Bu tabanı birleştirmek için yaptığı sert hamleler ters etki yapmaya başladı. Üs başında bir parçalanma görüyorum. 6 Mayıs’ta Erzincan’da yaptığımız miting de bunu gösteriyor. Erzincan bu mitingle tarih yazdı. Türkiye kamuoyunun gündemindeydi. Mitinge Erzincan’dan 42 bin kişi katıldı, hepsine teşekkür ediyorum. Bu sayı İstanbul’da 2,5 milyona karşılık geliyor. Kılıçdaroğlu Erzincan’da birinci olacak.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu