Haber

Muğla Büyükşehir yoğun yağışlara karşı teyakkuzda

MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi, vilayet genelinde yaşanan şiddetli yağışın yaratabileceği olumsuz tesirlere karşı teyakkuz halindeydi.Bu kapsamda ağır yağmur yağışı nedeniyle su baskınlarının olumsuz tesirlerini en aza indirmek için teyakkuza geçen Büyükşehir Belediyesi takımları,meydana gelen aksiliklere kısa müddette müdahale ederek vatandaşların mağdur olmasını önledi.

Muğla genelinde bilhassa de Bodrum, Milas, Marmaris, Menteşe ve Dalaman ilçelerinde yaşanan tesirli yağışlarda yüksek ölçüde yağış alan bölgelerde meydana gelen aksilikler, Büyükşehir gruplarının müdahalesi ile tahlile kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi grupları tarafından çok yağmur yağışının getirdiği atıklardan ötürü tıkanan 105 adet mazgal ve 7 dere ağzı temizlenerek tıkanıklıklar giderildi.

Ayrıca takımlar, 5 konut, 1 yol ve 6 işyeri su baskınına da müdahale ederek yaşanan meseleleri süratlice tahlile kavuşturdu. Ağır yağmur yağışı sonrası heyelan ve su baskınlarının olumsuz tesirlerini en aza indirmek için teyakkuza geçen Muğla Büyükşehir Belediyesi, meydana gelen aksiliklere 67 işçi, 38 araç ve iş makinesi ile müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan tedbirler sayesinde ağır yağmur yağışları önemli ziyanlara sebep olmadan atlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu