Haber

Muğla Büyükşehir Milas’ta İçmesuyu Hattı İnşaatının Yüzde 98’ini Tamamladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas Türkevleri, Bozalan ve Çökertme Mahallelerini kapsayan içme suyu projesinde bordür çalışmalarının yüzde 98’ini tamamladı. Maliyeti 30 milyon TL ve 400 bin TL olan proje kapsamında şu ana kadar yaklaşık 34 bin 600 metre içme suyu limiti yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde mevcut altyapının yenilenmesi ve yapım çalışmalarına devam ediyor. Milas, Türkevleri, Bozalan ve Çökertme mahalleleri için Aralık 2022’de başlayan projede yeni içme suyu limitlerinin yüzde 98’i tamamlandı.

34 Bin Metre Yeni İçmesuyu Hattı Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü bölgede yaklaşık 35 bin metre yeni içme suyu limiti yapacak. Devam eden çalışmalarla bu hatların 34.600 metresi tamamlandı. Bölgeye 100 ve 400 m3 kapasiteli iki yeni içme suyu deposu da inşa edilecek.

Çökertme’ye İçme Suyu Temini Başladı

Çalışmalar kapsamında Çökertme Mahallesi’ne içme suyu teminine başlanırken, bölgede sağlanan modern altyapı sistemleri ve ilave içme suyu sayesinde 7 bin kişiye kesintisiz içme suyu sağlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu