Haber

Minik ellerden Filistin’e büyük destek

Ümraniye Belediyesi, İsrail’in Gazze’deki saf Filistin halkına yönelik zulmünü kınamak ve farkındalık yaratmak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte 4-6 yaş grubundaki yüzlerce Kur’an kursu öğrencisi Filistin ve Mescid-i Aksa temalı boyama kağıtlarını boyadı.

Filistin’deki savaş tüm şiddetiyle devam ederken, tüm dünyada olduğu gibi Ümraniye’de de Filistin’e destek amaçlı protesto ve etkinlikler sürüyor. Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde ilçe müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler, ellerindeki fırçalarla resim yaparak Filistin’de ölen akranları için farkındalık yarattılar. Öte yandan 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan Filistin Farkındalık Çadırında bağış kutusuna destek olmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Filistin’i çok sevdiğini söyleyen 4 yaşındaki Nazlı Gül Şahin, “Bugün resim yaptık. Filistin bizim için çok önemli. Filistin’i koruyoruz. Onu çok seviyoruz. Filistin için bunu kendimiz yaptık.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu