Ekonomi

Loews ilk çeyrekte güçlü bir performans sergileyerek hisse başına kazancını 2,05 dolara yükseltti

NEW YORK – Loews Corporation (NYSE: L), hisse başına kazanç (EPS) ve gelirde önemli bir artış sergilediği ilk çeyrek mali sonuçlarıyla yıla güçlü bir başlangıç yaptığını duyurdu.

Şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki EPS’si 2,05 dolar olarak gerçekleşti ve bir önceki yılın aynı çeyreğinde bildirilen 1,61 dolara kıyasla önemli bir artışa işaret etti. EPS’deki yıldan yıla (YoY) %22’lik bu artış, 2023’ün ilk çeyreğindeki 375 milyon dolara kıyasla 457 milyon dolarlık net geliri yansıtıyor.

Gelir de kayda değer bir artış göstererek geçen yılın ilk çeyreğinde bildirilen 3,78 milyar $’dan 4,23 milyar $’a yükseldi. Bu performans, CNA Financial Corporation’da (NYSE: CNA) daha yüksek net yatırım geliri ve olumlu net geçmiş yıl zarar rezervi gelişiminin yanı sıra, daha yüksek oranlarda yeniden sözleşmeden elde edilen daha yüksek gelirler ve yakın zamanda tamamlanan büyüme projeleri nedeniyle Boardwalk Pipelines’ın iyileştirilmiş sonuçları gibi faktörlerin bir kombinasyonuna bağlanmaktadır.

Loews Başkanı ve CEO’su James S. Tisch sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Loews, CNA ve Boardwalk’taki mükemmel sonuçların etkisiyle olağanüstü bir çeyrek geçirdi. CNA, şimdiye kadarki en yüksek ilk çeyrek çekirdek gelirini bildirerek güçlü karlı büyüme yaşamaya devam ediyor.”

Şirketin sigorta iştiraki CNA Financial, Loews’e atfedilebilir net gelirde %16’lık bir artışla 310 milyon dolara, çekirdek gelirde ise %9’luk bir artışla 355 milyon dolara ulaştığını bildirdi. CNA’nın net yazılan primleri, güçlü elde tutma ve yeni işlerin etkisiyle %6 oranında artarken, net kazanılan primler %9 oranında arttı. Bununla birlikte, Mülkiyet ve Kaza sigortası geliri, daha yüksek net katastrofik hasarlar nedeniyle hafifçe azalmış, kısmen olumlu net önceki yıl hasar rezerv gelişimi ile dengelenmiştir.

Boardwalk Pipelines’ın net geliri %41 artışla 121 milyon $’a yükselirken, FAVÖK, yüksek nakliye gelirleri ve Bayou Ethane satın alımının etkisini yansıtarak %20 artışla 307 milyon $’a yükseldi. Loews Hotels, Orlando’daki doluluk oranlarının düşmesi nedeniyle ortak girişimlerden elde edilen daha düşük öz sermaye geliri ile 24 milyon $’dan 16 milyon $ net gelir bildirdi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Ana şirketin yatırım getirileri, hisse senetlerinden elde edilen daha yüksek getirilerin etkisiyle yıldan yıla iyileşti. Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelir (AOCI) hariç hisse başına defter değeri, güçlü faaliyet sonuçları sayesinde bir önceki çeyreğin sonundaki 81,92 dolardan 83,68 dolara yükseldi.

Loews Corporation ayrıca 2023’ün sonundan bu yana toplam 67 milyon dolar maliyetle 0,9 milyon adi hisse senedini geri satın aldı. Şirketin hisse geri alım faaliyeti, hissedarlara değer sunma konusundaki devam eden taahhüdünü yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu