Yaşam

Küçükçekmeceli Kadınlar “Eşitlik Merkezi”nde Üretiyor

KADIN EŞİTLİK MERKEZİ MESLEK VE GİRİŞİMCİLİK KURSLARI KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Küçükçekmece Belediyesi Bayan Eşitlik Merkezi, girişimcilik ve meslek edindirme kurslarıyla bayanların eğitim ve işgücüne iştirakine katkı sağlamaya devam ediyor. 3 yılda toplamda 1368 bayanın yararlandığı kursların kayıtları devam ediyor.

Kadın işgücünün niteliklerinin artırılması, onlara yeni marifetler kazandırılması ve bu sayede istihdam imkanlarının artırılmasını hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi, Bayan Eşitlik Merkezi bünyesinde fiyatsız olarak, 22 branşta meslek edindirme, 3 branşta girişimcilik kurslarıyla eğitimlerini sürdürüyor.

Başkan Kemal Çebi: Bayanlar kendi potansiyellerini keşfediyor, üretiyor, aile iktisadına katkı sağlıyor

Kentlerin fiziki şartlarını güzelleştirmenin ötesinde toplumsal hayat standartlarına katkı sunan bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, “Yerel idareler eliyle hayata geçirdiğimiz toplumsal hizmet uygulamaları ile bayanların potansiyellerini keşfetmesine; kendine güvenen, güçlü, teşebbüsçü, yeni istihdam alanı yaratan, üreten bireyler ortaya koymaya ve aile iktisadında kelam sahibi olmalarına katkı sağlayabiliriz. Bu farkındalıkla Küçükçekmece’de bayanların yeteneklerini ortaya çıkaracak, onları üretken kılarak iktisada katkı sunmalarını sağlayacak projelere öncelik veriyoruz. Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı Bayan Eşitlik Merkezimiz de bu farkındalıkla faaliyetlerini sürdürüyor” diye konuştu.

Kayıtlar devam ediyor

İnönü Mahallesi’ndeki Bayan Eşitlik Merkezi’nde okuma yazma, sabun üretimi, elde Antep işi, bilgisayar işletmenliği, aşçı çırağı, mum üretimi, butik çikolata hazırlama, birinci yardım, girişimcilik, finansal okuryazarlık, kooperatif geliştirme üzere pek çok branşta atölyeler gerçekleştiriliyor.

Kadınların yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlamak hedefli atölyelere müracaatlar; 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, ikametgah evrakı, tahsil dokümanı ile İnönü Mahallesi’ndeki Bayan Eşitlik Merkezi’nden gerçekleştiriliyor. Kurslarla ilgili detaylı bilgi 444 4 360/8020 numaralı telefondan edinilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu