Haber

Kolombiya’da Uçak Kazasından Günler Sonra Kurtulan 4 Çocuktan Yürek burkan Açıklama

Kolombiya’da 1 Mayıs Pazartesi günü meydana gelen uçak kazasında 4 çocuğun hayatta olduğu öğrenildi. Arama kurtarma ekiplerinin yoğun çalışması sonrası ulaşılan çocukların annelerinin 4 gün yanlarında olduğu ancak daha sonra hayatını kaybettiği öğrenildi. Detaylar içeriğimizde…?

Kaynak:https://www.theguardian.com/world/202…

1 Mayıs Pazartesi günü Kolombiya’da küçük bir uçak düştü.

Kazadan 40 gün sonra uçaktaki 4 çocuğun hayatta olduğu söylenerek herkesin yüreğine su serpildi.

Söz konusu kazayla ilgili yeni bilgilere göre, yaklaşık 6 hafta hayatta kalmayı başaran dört küçük kardeşin annesi, uçağın düşmesinin ardından 4 gün hayata tutundu.

Annenin son günlerine dair ayrıntılar, çocukların şaşırtıcı dirençlilik başarısını öğrenince ortaya çıktı.

Çocukların babası Manuel Ranoque, “Kızım bana annesinin 4 gün yaşadığını söyledi” dedi. söz konusu.

Ölmeden önce onlara şöyle dedi: ‘Belki de gitmelisin. Babanın nasıl bir adam olduğunu göreceksin. Benim sana gösterdiğim büyük sevginin aynısını sana da gösterecek.”

Çocukların amcası Fidencio Valencia, yeğenlerinin fariña veya manyok unu yiyerek ve yağmur ormanlarının meyveleri hakkındaki bilgilerini kullanarak hayatta kaldıklarını söyledi.

“Uçak düştüğünde, enkazdan fariña unu çıkardılar ve onunla hayatta kaldılar.” söz konusu. “Fariña bittikten sonra tohum yemeye başladılar.”

Çocukların teyzesi Damaris Mucutuy, bir radyo istasyonuna çocukların susuzluklarına ve böcek ısırıklarına rağmen iyi olduklarını söyledi.

Kendilerine manevi destek verildiğini de anlattı.

Not: Görsel temsilidir.

Çocukları aramak için canla başla çalışan askerler; Ormanda ayak izleri, biberonlar ve bebek bezleri bulduktan sonra hayatta olabileceklerini düşünerek çalışmalarına hız verdiler.

Arama ekiplerinin birkaç kez çocukların çok yakınından geçtiği anlaşılınca, çocukların neden daha önce bulunamadığına dair kafa karışıklığı devam etti. Ancak amcaları, çocukların hem üniformalı adamlardan hem de köpeklerin havlamalarından korktuklarını ve saklandıklarını bildirdi.

Kolombiya Devlet Lideri Gustavo Petro, “Onları orman kurtardı” dedi. söz konusu. “Onlar ormanın çocukları ve şimdi de Kolombiya’nın çocukları.”

Kolombiyalı ünlü müzisyen Shakira, çocukların kurtarılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, arama kurtarma ekiplerine teşekkür etti.

Lesly, Soleiny, Tien ve Cristin’in acısı hepimizi sarstı ve bize birlik ve dayanıklılığın en iyi örneğini öğretti. Bu arama kurtarma sürecini yöneten ve pes etmeyen herkese yürekten teşekkür ederim.’

haber-altunhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu