Haber

Karabağ’dan Anadolu’ya: Gençlik İstanbul Forumu başladı

Kızılbaş Gençlik Eğitim Sosyal Birliği tarafından Azerbaycan Gençlik Fonu ile Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu ve New Age Medya Grubu’nun desteğiyle düzenlenen forum, katılımcıların Azerbaycan Başkonsolosluğu’nu ziyaret etmesiyle başladı.

Haydar Aliyev’in Başkonsolosluk önündeki anıtını ziyaret eden organizatörler – New Age Medya Grubu Lideri Agil Alesger, Sosyal Birlik Genç Girişimciliği ve Gelişimi Lideri, Diaspor Bilgi Merkezi Lideri Toğrul Allahverdili, Vataninfo Haber Ajansı Lideri Nahid Canbakışlı ve Azerbaycan Gençlik Fonu yetkilisi Mubariz Gadirov , daha sonra Başkonsolos Narmina Mustafayeva ile anlaştılar. Başkonsolosa bilgi verilerek forumun, Yüzyılın Felaketi olarak nitelendirilen doğal afete de dikkat çekeceği vurgulandı. Başkonsolos Mustafayeva, forumun Azerbaycan ve Türkiye gençliğinin entegrasyonu açısından önemli olduğunu belirterek, başarılar diledi.

Oturumun açılış konuşmasını proje lideri Agil Alesger yapacak, forumu Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Zaur Allahverdi-zade, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Kümesi Lideri Şamil Ayrım, Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili Şamil Ayrım yapacak. KKTC Milletvekili Hasan Küçük, Azerbaycan Gençlik Fonu yetkilisi Mübariz Kadirov, Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği Lideri Sefer Karakoyunlu, Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli, Ülke TV haber koordinatörü Mustafa Yıldız ve diğerleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu