Haber

Japonya’da Yun-yeung Tropikal Fırtına: Nehirler taştı, sular altında kaldı

Japonya’da yaklaşan ve şiddetli yağışlara neden olan Yun-yeung Tropik Fırtınası sonucu nehirler taştı, birçok bölgede su baskınları meydana geldi, sürücüler yollarda kaldı. En az 78 bin 418 kişi tahliyeye çağrılırken, bazı tren seferleri de iptal edildi.

Japonya’ya yaklaşan Yun-yeung Tropik Fırtınası, Kanto bölgesi başta olmak üzere ülkenin farklı bölgelerinde yaşamı olumsuz etkiledi. Japonya Meteoroloji Ajansı’nın (JMA) sabah saatlerinde Shizuoka eyaleti açıklarından kuzeye hareket edeceğini duyurduğu fırtına, artık pek çok bölgede karaya inmeden şiddetli yağışlara neden oldu. Chiba eyaletinde nehir taşkınları meydana gelirken, yollar ve demiryolu hatları da sular altında kaldı. Tren operatörü JR, birçok tren seferinin askıya alındığını veya ertelendiğini duyurdu. Bazı sürücüler yollarda mahsur kaldı. Chiba eyaletinde en az 40.084 hanede yaşayan 78.418 kişi tahliyeye davet edildi.

inebilir

Japonya Meteoroloji Ajansı, fırtınanın gece saatlerinde ülkenin Tokai bölgesine düşebileceği konusunda uyardı. Riskli bölgelerde yaşayanlara güncel tahliye bilgilerine uymaları yönünde uyarılarda bulunulurken, olası sel ve heyelanlara karşı da hazırlıklı olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu. -TOKYO

kocarli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu