Ekonomi

İzmir ve Belgrad’ın ortasında haftanın 4 günü direkt uçuşlar başladı

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Belgrad’dan kalkan Air Serbia uçağını törenle karşıladı. Airbus A320 tipi uçakla icra edilen JU 0820 sefer sayılı seferle bugün saat 15.20’de 66 yolcu İzmir’e ulaştı.

Terminalde yolcular çiçeklerle karşılandı. Air Sırbistan, 28 Ekim’e kadar her Çarşamba ve Cumartesi günü Belgrad ile İzmir arasında karşılıklı seferler gerçekleştirecek.

AnadoluJet’in bu hafta başlattığı birebir hat ve perşembe-pazar günleri gerçekleştirilen seferlerle Belgrad-İzmir ortasındaki direkt uçuş sayısı haftada dörde yükseldi.

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı” 2023 yılına İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda başarılı bir başlangıç ​​yaptık. Dış hatlarda ilk üç ayda yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 arttı. Pandemi öncesine göre dış sınırlarda %34 daha fazlayız. Paydaşlarımızla iş birliği içinde İzmir’i tanıtmak ve direkt uçuş yapılan nokta sayısını artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Yaz sezonunda dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizi İzmir’de ağırlamaya hazırız”söz konusu.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yılın ilk üç ayında 1 milyon 942 bin 518 yolcuya hizmet verdi. Havalimanından dış sınırda 19 havayolu ile 22 ülkede 39 noktaya, iç sınırda ise 4 havayoluyla 20 noktaya sefer düzenleniyor.

haber-tarsus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu