Haber

İYİ Parti Paçacı: “Masadan kalkmadık belki kalktık diyebiliriz”

UYGUN Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, partisinin altılı masadan ayrılmasına ilişkin, “Kemal Bey’in adaylığı konusunda masa dağılma ya da dağılmama noktasındaysa bu anlayış yanlıştır. Biz ayrılmadık. tablo, belki de çıkarıldık diyebiliriz.” söz konusu.

Paçacı, parti genel merkezi ek binasında parti belediye başkanları ile gerçekleştirdiği görüşmede basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Genel Başkan Yardımcılığı görevinden bir süre önce istifa eden Paçacı, görevine geri döndüğünü belirtti.

Gelişmelerle ilgili bir değerlendirme yapmadıklarını ifade eden Paçacı, “Sayın Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladı. Altılar masasında Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında farklı düşünenler olabilir. Bu farklı düşünce, parçalanma olarak yorumlanmamalıydı. Altılı masanın.Ama ne yazık ki öyle yorumlanıyor.Altılı masa sistemi değiştirmek amacıyla kurulmuş bir sistemdir.Bu bir masadır.Yani genel lideri rastgele seçmek için kurulmuş bir masa değildir. Biz bu kadar gördük, bu kadar algıladık. Onun için bizim itirazımız şahıslara değil, seçimi kazanmaya yöneliktir.” ifadeleri kullandı.

Seçimin çok kritik ve hayati olduğunu ifade eden Paçacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kaybedilen bir seçimin telafisi olmaz. UYGÜN Partisi olarak hassasiyetimiz bu noktadadır. En çok oyu alan ve kazanma ihtimali yüksek olan aday dedik. Genel Başkanın açıklamaları aslında birer yansımadır. kurumsal bir yapı ve kişisel değil.İYİ Parti’nin temel görüşü bu.Mevcut bir konuydu.Yani burada şaşılacak bir şey yok.TOZ Parti iki yıldır adayın kazanacağını söylüyor. adayın kazanma olasılığı en yüksek olan kişinin aday gösterilmesidir, bu nedenle ‘Bu seçimi mutlaka kazanmalıyız’ anlayışından kaynaklanmaktadır. Bunun dışında şahıslarla alakası yok, böyle bir sorun yok.”

Altılı masanın dağılıp dağılmadığı sorusuna Paçacı, “Kemal Bey’in adaylığıyla ilgili masa dağılma veya dağılmama noktasındaysa bu anlayış yanlıştır. çıkarıldık.” sözlerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bir vazgeçme örneği gösterdiğini, cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını hatırlatan Paçacı, şunları kaydetti:

“İYİ Parti’nin görüşü netti. GÜZEL PARTİ şaşırtmadı. GÜZEL PARTİ kazanma ihtimali yüksek olan adayda uzun süre ısrar etti. Genel Başkan harika bir vazgeçiş örneği gösterdi ve “Ben de kazanacağım” dedi. Türkiye’nin önünü açarsanız aday olmayacağım.” “Yoksa herkes cumhurbaşkanı olmak istiyor. Başkanımızı kazanma ihtimali yüksek bir aday olarak görüyorum. Buna rağmen istifa etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu