Ekonomi

Hyundai ve Iveco elektrikli ticari araçlar için ortak oldu

SEOUL – Hyundai Motor Company ve Iveco Group, Avrupa pazarına yönelik tamamen elektrikli hafif ticari araç tedarik etmek üzere bir anlaşma imzalayarak mevcut iştiraklerini genişletti. Araç, Hyundai’nin Global eLCV platformunu temel alacak ve Iveco’nun ürün yelpazesine katılarak IVECO Daily serisini tamamlayacak.

Hyundai’nin Seul’deki genel merkezinde düzenlenen imza törenine her iki şirketin üst düzey yöneticilerinin katılımı, ortaklığın değerini gösteriyor. İşbirliği, hidrojenle çalışan ticari araçlara odaklanarak Mart 2022’de başladı. Bu yeni anlaşma, çevre dostu ulaşım ve karbon nötr hareketlilik hedefine olan bağlılıklarını genişletiyor.

Hyundai’nin Global eLCV platformu, GVW’si 2,5 ila 3,5 ton ortası arasında değişen ticari araçlar için özel olarak tasarlanmıştır ve gelişmiş kargo elleçleme için alçak tabanlı bir tasarıma sahiptir. Bu platform, Hyundai’nin akülü elektrikli araçlardaki (BEV) en son teknolojisini temsil ediyor ve elektrikli Amaca Yönelik Araçlara yönelik talepleri karşılıyor.

Anlaşmaya göre Hyundai şasi kabinini üretip tedarik edecek, Iveco Group ise Avrupa satış kanalları aracılığıyla yerel kişiselleştirme ve dağıtımı gerçekleştirecek. Iveco markalı yeni elektrikli aracın lansmanı, 16-22 Eylül 2024 tarihleri ​​arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek IAA Transport 2024 fuarında gerçekleştirilecek.

Iveco Grubundan Luca Sra, yeni ürünün Avrupa’nın kentsel ve banliyö dağıtım ve teslimatı üzerindeki etkisine olan güvenini dile getirdi. Hyundai Motor Company’den Ken Ramírez, yan kuruluşun hafif ticari araç (LCV) pazarını dönüştürme ve Avrupa’yı karbon nötr bir geleceğe doğru gerçekten ilerletme potansiyelini vurguladı.

Bu stratejik ortaklık bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu