Yaşam

Hindistan’da Tarihi Tren Kazası: 280 Ölü, 900 Yaralı – Webtekno

Hindistan’da sık sık tren kazaları oluyor. Ülkede her gün yaklaşık 12 milyon kişi trenle seyahat ediyor. Ancak eski ve bakımsız demiryolları nedeniyle sinyalizasyon sisteminin yetersizliği ve insan hataları. yüzlerce kaza oluyor.

En son, Kalküta’nın yaklaşık 220 kilometre güneybatısında, iki yolcu treninin raydan çıkması, ülke tarihindeki en ölümcül tren kazalarından birine neden oldu. bir trenin 10 ila 12 vagon raydan çıktı ve bu trene karşı yönden gelen başka bir yolcu treni çarptı.belirtildi.

Kazanın nedeni araştırılıyor

Kazanın nedeni şu anda bilinmiyor. Demiryolları Bakanlığı Sözcüsü Amitabh Sharma, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Kaza olası nedenleri ortasında Sharma rayların kırılması, fren sisteminin arızalanması veya sürücülerin dikkatsizliğiolabileceğini söyledi.

Kazanın ardından Hindistan Başbakanı Narendra Modi olay yerine giden kurtarma ekiplerine teşekkür ederek yaralılara acil şifalar diledi. Modi, kazada hayatını kaybedenler Ailelerine taziye mesajı göndererek, devletin gerekli yardımı yapacağına dair söz verdi.

Hindistan’daki son büyük tren kazası Ağustos 1995’te oldu. Yeni Delhi yakınlarında iki tren çarpıştı ve 358 kişi öldü. Uzmanlar, Hindistan’ın demiryolu altyapısını modernize etmesi gerektiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu