Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Her şeye rağmen kafa kafaya bir mücadele oldu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, değerli bir demokratik mücadele örneği sergilediklerini belirterek, “Her şeye rağmen kafa kafaya bir mücadele oldu” dedi.

Savaş, 28 Mayıs Pazar günü yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını değerlendirdi.

Sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan Savaş, seçimlerin Türkiye ve Hatay için hayırlı olmasını diledi. Hatay’ın 6 Şubat ve sonrasında meydana gelen depremlerde yaklaşık 23 bin şehit verdiğini hatırlatan Savaş, “Hatay’dan aralıklı olarak farklı şehirlere göç eden bazı hemşerilerimiz 14 ve 2019 seçimlerinde memleketlerine döndüler. 28 Mayıs’ta tüm zorluklara rağmen oylarını kullanan hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte her zaman değerli bir demokrasi gayreti örneği sergiledik” dedi.

“Büyük çabaydı”

Ülkenin ihtiyaç duyduğu barış ve refah için mücadeleyi sürdürmeyi düşündüklerini ifade eden Savaş, “Sınırımızdaki sorunlar nedeniyle komşu ülkede görev yapan çok sayıda seçmen ve şehrimizde çalışanlar da bu nedenle Hatay’da oy kullandı. deprem.Her şeye rağmen kafa kafaya bir mücadele oldu.” ifadesini kullandı.

“Hatay’ı yükseltmek için çabaya devam”

Depremlerle büyük yıkıma uğrayan, binlerce vatandaşımızı öldüren, yüzbinlerce insanımızı evsiz ve işsiz bırakan Hatay’ı zor şartlar altında ayağa kaldırmak için mücadele etmeye devam edeceğini vurgulayan Savaş, “Ne zaman kendimizi yorgun hissetsek, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nı düşünüyoruz.” 40 asırlık Türk yurdumuz Hatay’ın tek rengi mabedimiz olan bayrağımızın kırmızı rengidir. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu