Haber

Fergio House’un kurucusuna cezaevinde saldırı iddiası

Sosyal medyada müstehcen görüşler paylaştığı iddiasıyla “Fergio Evi” isimli sosyal medya hesabına düzenlenen operasyonda tutuklanan Mimar Ferhat Günay’ın, Marmara (Silivri) Cezaevi’nde gardiyanlar tarafından dövüldüğü iddia edildi.

Günay’ın avukatlarının Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikâyet dilekçesine göre Günay, önce kapsamlı bir aramadan geçirildi. Günay, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “müstehcenlik” ile suçlanıyor.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Günay’ın avukatlarının Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“Avukatın 2 Ocak’taki görüşmesinin ardından gardiyanlar tarafından üst araması yapılan Ferhat Günay, hücresine götürülürken önce gardiyanlar tarafından dövüldü. Çığlık atmasına rağmen diğer gardiyanlar müdahale etmedi ve müvekkilin tekme ve tokatlarla dövülmesini izledi. Daha sonra Günay koğuşuna bırakıldı ancak aldığı darbeler nedeniyle kendini iyi hissetmemeye başladı ve böbreğinde şiddetli ağrı ve ağrı hissetti. Kendisinin rahatsız olduğunu ve böbreklerinin ağrıdığını söylemesinin ardından Marmara Cezaevi yerleşkesindeki hastaneye sevk edilen şahıs, orada jandarmalar tarafından gözetim altında tutularak gereksiz süre gözaltında tutuldu.
zulme uğradı. Daha sonra muayeneye gitti, muayene sırasında yaşananları anlattı ve şikayette bulunmak istedi. Yine kurum hekimi tarafından müvekkilin darp edildiğine dair ‘darp raporu’ tutulmuş ancak kendisine verilmemiştir. Günay, cezaevinde gardiyanların psikolojik baskısına maruz kalmaya devam ediyor.”

Dilekçede Günay’ı döven gardiyanların kimliklerinin belirlenerek haklarında dava açılması talep edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu