Haber

FAZİLET ÖĞRETMENİM EŞİMİ KAYBEDİKTEN 7 GÜN SONRA DEPREM OLDU; İKİ ACI DÜŞTÜ

HATAY’da meydana gelen depremde bedensel engelli oğlu Kerem Gülşen (27) ile birlikte mahsur kaldıkları evlerinden komşularının müdahalesiyle kurtarılan emekli sınıf öğretmeni Fazilet Gülşen (68), eşinin hayatını kaybettiğini bildirdi. depremden 7 gün önce öldü. Gülşen, eşim Atıf Gülşen’i kaybettikten 7 gün sonra beyin sarsıntısı geçirdi. Sarsıntı meydana geldiğinde oğlum “Neler oluyor?” diye bağırdı. Dolaplar devrildiğinde fuayede mahsur kaldık. Komşularımız kapıyı kırarken dolaplar yana devrildi. Kerem’i dolaptan çıkardılar. Sonra hayatta kaldık. 7 günde 2 acıyı yaşamak bizi mahvetti. söz konusu.

Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Aşağı Okçular Mahallesi’nde yaşayan Fazilet Gülşen, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bedensel engelli oğlu Kerem Gülşen ile birlikte Aksaray’a geldi. Hayırsever yurdunda ücretsiz kalan aile yaşadıklarının etkisinden kurtulmaya çalışıyor. Fazilet Gülşen, eşinin depremden 7 gün önce hayatını kaybettiğini belirterek, şunları söyledi:

Eşim Atıf Gülşen’i kaybettikten 7 gün sonra deprem oldu. Hem onun hüznü hem de depremle birlikte ikisinin yan yana olması bizi çok üzdü ve harap etti. Bakıcımız sabah geldi, akşam gitti. Eşim öldüğünde ‘seni bırakmayacağım ve seninle kalacağım’ dedi. Depremin olduğu gün beyin sarsıntısı nedeniyle oğlumun üzerine duvarda babasının fotoğrafı düştü. Oğlum ‘Ne oluyor? Evimizin üst tavanı alçıpan olduğu için üzerimize çökmeye başladı. Bakıcımız ‘Kurtar bizi’ diye bağırmaya başladı. 18 yıl aynı evde yaşadık. Fuayemizdeki dolapların devrilmesi sonucu evde mahsur kaldık. Komşularımız kapıyı kırıp içeri girdiler. Kerem’i dolaptan kaydırarak çıkardılar. Sonra ben ve bakıcımız çıktık. Yerde oturuyorduk. Evimiz depremde ağır hasar gördü. Mutfak dolabımız yerinde değildi ve tüm mutfak gereçlerimiz yerdeydi. Evden çıktığımızda saatlerce arabada kaldık. Soğukta üşüdüğümüzde komşumuz bizi köyüne götürdü. Orada 10 gün çadırda kaldık. Oğlum ve ben çadırda hastalandık. Henüz hastalıktan tamamen kurtulmuş değiliz.

‘BEN HERŞEYİM’

Evlat edinilmesi için oğlu Kerem’i hatırlatan Gülşen, “Oğlum haftada 2 gün rehabilitasyon merkezinde fizik tedavi görüyor. Kerem’i 1 haftalıkken sahiplendik. Annesi beslenemediği için ilaç alarak çocuğu aldırdı. yan etki olarak engelli oldu.adana’ya doktora götürdük.doktor bize zekasının yönünden beyninin hiçbir zaman etkilenmediğini ve fiziksel bir engel ile hayatına devam edeceğini söyledi.eşimle birlikte biz oğlumuzu çok severek kabul etti.Akrabalarımız geri ver dediler.Biz de kabul etmedik.Çünkü onun sevgisi içimize işlemiş.Biz senin dediğini iki kere bir kere yapmadık.Babası ne isterse yapar dedi. .

merkezefendihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu