Haber

Edirne’den bir kesit

Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, ilçedeki afetzedeleri ziyaret etti.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından afetzede aileleri Süloğlu’na geldi.

Kaymakam Özgür Kaya, ilçeye gelen bir aile ile birlikte hastanede tedavi altına alınan afetzedeyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Afetzede aileleri de kaymakamlığa gelerek birimlerin ilgisi ve takviyesine, Süloğlu halkının misafirperverliğine teşekkür etti.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanı deprem bölgesine gitti

Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanı Hatay’a gitti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yapılan çalışmalara destek vermek isteyen Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri hazırlıklarını tamamladı.

İl Müdürü Atilla Bayazıt başkanlığındaki il ve ilçe müdürlüklerinden gönüllü personel Hatay’daki çalışmalara takviye yapacak.

Enez’de badem ağaçları çiçek açtı

Edirne’nin Enez ilçesinde badem ağaçları çiçek açtı.

Sıcaklığın 16 dereceye yükseldiği ilçede badem ağaçları ‘yalancı bahara’ aldanarak çiçek açtı.

Enezli çiftçisi İbrahim Kornerler, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle meyve ağaçlarının çiçek açtığını söyledi.

Normal kurallar çerçevesinde şubat ayının karlı geçmesi gerektiğine işaret eden Corners, “Geçen yıl bu zamanlarda kar ve buz vardı. Bu yıl ne kar ne de yeterince yağmur vardı. Artık mevsimler değişti.” söz konusu.

İlçede sıcaklıkların hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

marmara-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu