Ekonomi

DZ Bank Müşterilerine Kripto Saklama Hizmeti Sunuyor

Varlık büyüklüğü açısından Almanya’nın üçüncü büyük bankası olan DZ Bank AG, blockchain üzerine kurulu kendi dijital varlık saklama platformunu başlattı. Platform, kurumsal müşterilerle çalışacak ve DZ Bank’ın 6 ay önce katıldığı Siemens’in kripto tahvili gibi kripto menkul kıymetler sunacak.

DZ Menkul Değerler Hizmetleri ve Dijital Saklama Lideri Holger MeffertBankanın blockchain de dahil olmak üzere dağıtılmış defter teknolojisine olan ilgisini şu sözlerle dile getirdi:

Banka, kurumsal yatırımcılara ve özel müşterilere “ Bitcoin Ayrıca kripto para birimleri satın alma fırsatı sunmayı da umuyor. Bu hedef doğrultusunda DZ, Haziran 2023’te Federal Mali Denetleme Otoritesine kripto saklama lisansı başvurusunda bulundu.

DZ Bank kriptoyla ilgilenen tek Alman bankası değil

Daha önce, Mart 2023’te Deutsche WertpapierServiceBank (Dwpbank), Almanya’daki 1.200 banka ve tasarruf bankasının dijital varlık bölümüne erişim sağlayan wpNex kripto ticaret platformunu başlatarak önemli bir adım atmıştı.

Alman bankası Çoğunluk hissesine sahip olduğu varlık yönetimi grubu DWS, Avrupa pazarında borsada işlem gören kripto para ürünleri üzerinde de çalıştığını duyurdu. DWS, yatırımcıların blockchain uygulamalarına ve dijital varlıklara erişmesine olanak sağlayacak dijital çözümler geliştirdiğini duyurdu.

Onların arasında commerzbankDekaBank ve DekaBank dahil diğer geleneksel bankalar da Almanya’nın mali kontrol otoritesi olan Federal Mali Denetleme Otoritesi’nden kripto saklama lisansları istiyor.

Bu yazı ilk olarak Paranfil’de yayınlanmıştır.

lacinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu