Haber

Bursa Osmangazi kış çiçekleri ile renklenecek

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımları, havaların soğumaya başlaması ile birlikte kış aylarında daha güçlü olan çeşitli çeşitteki kış çiçeklerini ilçe genelindeki parklara, meydanlara ve refüjlere ekmeye başladı.

Yeşil alanlarda, tüm süratiyle devam eden çalışmalar kapsamında, ömrünü tamamlamış yaz çiçeklerinin yerine, kış kurallarına sağlam 241 bin adet hercai, menekşe, çuha, sıklamen, kasımpatı, süs lahanası, sümbül ve lale soğanı toprakla buluşacak. Yürütülen çalışmalar kapsamında ekilen çiçekler, rengarenk imgeleri ile Osmangazi’yi cennet bahçesine çevirecek.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, kış aylarında da Osmangazi’nin görselliğini güzelleştirmek istediklerini belirterek, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı takımlarımız, vatandaşlarımıza soğuk kış günlerinde de görsel hoşluğu en üst düzeyde, rengarenk bir Osmangazi sunmak için ilçenin dört bir tarafındaki yeşil alanları kış kurallarına sağlam çiçeklerle donatıyor. Bu çiçeklerin açmasıyla birlikte ilçemiz görsel bir hoşluk kazanacak. Osmangazi’nin daha yeşil, daha hoş ve daha sağlıklı olması için mevcut yeşil alanların bakımı ve yeni yeşil alanlar oluşturmak ismine çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu