Haber

Bosna-Hersek ve Sırbistan’da şiddetli yağışlar sele neden oldu

Batı Balkan ülkeleri, Bosna Hersek ve Sırbistan’da şiddetli yağışlar sonucu sel meydana geldi.

Bosna Hersek Federasyonu Sivil Koruma Dairesi’nden yapılan açıklamada, dün gece etkili olan sağanak yağış nedeniyle ülkenin güneyindeki Konjic’te sel meydana geldiği ve su seviyesinin yükseldiği bildirildi. Neretva ve Trebizat nehirlerinde.

Konjic’te bazı bölgelerde su baskınlarının meydana geldiğine dikkat çekilerek, ülkenin güneyindeki diğer şehirlerde de çok sayıda evin sular altında kaldığı bildirildi.

Başkent Saraybosna’da gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış sonucu bazı evlerin bodrum katlarını su bastığı, kent merkezinden geçen Miljacka Nehri’nde su seviyesinin yükseldiği görüldü.

Bosna Hersek Federasyonu Meteoroloji Enstitüsü, bugün ülkenin güney ve güneybatı kesimlerinde şiddetli yağışların devam edeceği uyarısında bulundu.

Sırbistan’da şiddetli sağanak ülkenin güneybatısındaki Sjenica kentini etkisi altına alırken, Grabovica Nehri’nin taşması sonucu çok sayıda evin sular altında kaldığı belirtildi.

Sırbistan Su İşleri Müdürü Goran Puzoviç, bugün de yağışların devam edeceğine dikkat çekerek, ülkenin güneyindeki nehirlerde su seviyesinin yükseldiğini söyledi.

Meteoroloji Birliği de Sırbistan’ın güney kesimlerinde yağış ve kuvvetli rüzgar nedeniyle “kırmızı alarm” verildiğine işaret ederek vatandaşları uyardı.

haber-erzin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu