Ekonomi

Bakan Uraloğlu: 170’inci yardım treni deprem bölgesine ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Şubat’ta 11 ili etkileyen depremlerin yol açtığı felaketin ardından, kurtarma çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve yardımların eksiksiz ulaştırılmasında demiryollarının ilk günden bu yana faaliyet gösterdiğini belirtti.

Uraloğlu, “Bugüne kadar 3 bin 154 vagon her türlü ihtiyacı karşılayacak donanıma sahip olarak afet bölgesine ulaştırıldı. Hüzünlü bir şarkı var kara tren gecikiyor muhtemelen hiç gelmiyor. Aksine bizim trenlerimiz yardım malzemelerini afet bölgesine taşıyor. gece gündüz durmadan bölgeye.Öncelikle iş makineleri,giyim.Trenler bölgeye acil erzak, barınma ve akaryakıt ulaştırılmasında önemli rol oynamıştır.Bölgeye bugüne kadar gönderilen 169 yardım treni ile 17 vagon iş makinesi, 498 vagon insani yardım malzemesi, 2 bin 280 vagon ve 4 bin 597 can konteyneri, 266 Vagonlu, 320 konteyner ısıtıcı, battaniye, jeneratör, 30 vagon kömür, 4 vagon, 26 seyyar tuvalet, 5 kalorifer jeneratörü, 24 sığınak vagon, 30 servis vagonu olmak üzere toplam 3 bin 154 vagon afet bölgesine teslim edildi.söz konusu.

”6 BİN DEPREM İÇİN BARINMA HİZMETİ VERİYORUZ”

Uraloğlu, 170’inci yardım treninin 12 Ağustos’ta Afyonkarahisar’dan hareket ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Trende 16 vagonda 32 adet can malzemesi konteyneri bulunuyor. Şu anda depremzedelerin ihtiyacını karşılamış durumda. Ayrıca ilk günden itibaren istasyon ve istasyonlarda toplam 6 bin depremzedeye barınma hizmeti veriyoruz. yolcu ve işçi servis vagonlarında, misafirhanelerde, sosyal tesislerde ve şantiyelerde, depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak “Deprem bölgesini terk etmek isteyen vatandaşlar da trenlerle tahliye ediliyor. Bu kapsamda depremden etkilenen 77 bin 974 vatandaşımızı 450 yolcu treni ile diğer şehirlere ücretsiz taşıdık.”

haberkovancilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu