Haber

Bakan Soylu, Adıyaman’da kurulan prefabrik çarşıda esnafı ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adıyaman’da esnafa tahsis edilen prefabrike dükkanlardan oluşan çarşıda incelemelerde bulundu.

Soylu, valilik ziyaretinin ardından Sincan Belediyesi’nin Yeni Mahalle’de kurduğu ve “Büyük Sincan İnşaatçılar Sıhhi Tesisatçılar Elektrikçiler Sitesi” adını verdiği çarşıda esnafla görüşmeye geldi.

Bakan Soylu burada esnafın taleplerini dinledi.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Soylu, deprem bölgesi illerinde bölge ekonomisi için çarşılar yaptıklarını ve planlanan çalışmaların yaklaşık yarısının tamamlandığını ifade etti.

Süleyman Soylu, yapımı tamamlanan çarşılarda esnafın alışverişe başladığını belirterek, şöyle konuştu:

“Ayrıca geçici olarak akıl almaz bir anlayışla valiliklerimizden çalışma izni veriyoruz. Yani yarın ya da öbür gün farklı bir durumla karşılaşmamaları için her türlü adımı atıyoruz. Çoğunlukla, bizim illerimiz alışverişini kendi ilinin esnafından yapmaya çalışıyor.Bir de böyle bir eğilim var.Biz hem şehrin esnafını ve ticaretini yükseltmek hem de ticaret anlamında hareketliliğini sağlamaya çalışıyoruz.”

“Karşılıklı anlayış ve güçlendirme var”

Farklı iş grupları için de mekanlar inşa ettiklerini vurgulayan Soylu, şöyle konuştu:

“Sigortacılarla, mali müşavirlerle, istenirse eczanelerle, avukatlarla yani serbest meslekle uğraşanlarla da çalışıyoruz. Bunlarla da bazı yerlerde bireysel ya da grup olarak çalışıyoruz. Sadece o da değil. kuru gıda toptancıları için çalışıyoruz.” Biz mobilya üretiyoruz, onların 250 metrekare alana ihtiyacı var. Onları bir meydana getiriyoruz ve onlar için büyük yüksek çadırlar kuruyoruz. Makinelerini oraya getiriyoruz ve üzerinde çalışıyoruz. Kentin ticaretini canlandırdığınız zaman normalleşmeyi sağlayacak adımları da daha hızlı atmanızı sağlıyor.”

Esnafın da büyük bir anlayışla yürütülen çalışmalara destek verdiğini belirten Soylu, “Burada büyük bir karşılıklı anlayış, destek ve dayanışma görüyoruz.” sözlerini bitirdi.

hozat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu