Ekonomi

Bakan Kurum’dan Kılıçdaroğlu’na Samsat konutları yanıtı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Adıyaman Samsat’ta 2017 ve 2018’de meydana gelen iki deprem sonrası yapılan afet evlerinin ve CHP Genel Başkanı’nın resmi sosyal medya hesabından görüntü yayınladı. Önder Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: Tezlerini yanıtladı.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘yapmadı’ dediği evlerde Samsatlılar güvenle yaşıyor.”Yayınladığı videoda kalıcı afet sığınaklarında Samsat sakinlerinin hayatını paylaştı.

“4 DEPREM OLDU ŞÜKÜR HİÇBİR ŞEY OLMADI”

Bakan Kurum’un yayınladığı videoda Adıyaman Samsat’ta meydana gelen depremlerin ardından yapılan afet evleri anlatıldı. Evlerinde yaşamlarını sürdüren hayatta kalanlar, depremlerin ardından evlerine bir şey gelmediğini belirterek, “Evlerimizden memnunuz. Hoş meskenlerimiz uygundur. Gönlüm rahat, aklım rahat. Daha güvenli hissediyorum.

Yurtlarımız güzel. Rezidanslarımızı seviyoruz. Doğal gazımız var, her şey mükemmel. Evlerimiz şehrin yapısına ve şehrin coğrafi dokusuna uygundur. Depremde sağlam evler yapıldı. Tek katlı olarak inşa edilmiştir. Böylece insanlar artık korkmuyor.

Adıyaman depreminden sonra bu meskenlerin dini olduğunu anladık. 4 tane deprem oldu çok şükür bir şey olmadı. Şu anda çok güzel konutlarda yaşıyoruz. Konutlarımız çok keyifli, depreme dayanıklı, kendimize güveniyoruz.”söz konusu.

20 soruda “Kentsel Dönüşümde Yarımız” kampanyası
Kentsel dönüşüm için ‘Dönüşümde Yarımız’ kampanyasına başvurular 26 Nisan-29 Mayıs ortaları arasında yapılacak. TOKİ’nin binanın tahliyesiyle başlayacağı süreçte inşaat 2 yılda tamamlanacak en geç.

GALERİYE GİT

narman-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu