Haber

Antikkapı’dan çadırkente kalıcı mutfak

Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Antikkapı, kurduğu kalıcı mutfakta çadırkentte kalan depremzedelerin günlük sıcak yemek ihtiyacını karşılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yaraları sarmaya devam ediyor. Depremin ardından Büyükşehir iştiraklerinden Antikkapı A.Ş.’nin yemek ve ekmek tırını Kahramanmaraş’ta konuşlandıran Büyükşehir, Hatay’ın Defne ilçesinde kurduğu afet çadırında sıcak yemek servisi yapmaya başladı. Sallanan bölgede yüzbinlerce kişiye sıcak yemek, ekmek, çorba ve su sunan Antikkapı, Büyükşehir’in oluşturduğu çadırkentin yanında Defne’de kalıcı bir mutfak kurdu. Prefabrik mutfakta her gün 3 çeşit 10 bin sıcak yemek, 5 bin kişilik kahvaltı servisi yapılacak.

10 BİN SICAK ÖĞÜN, 5 BİN KAHVALTI

Depremin ardından tüm birim ve iştirakleriyle bölgeye ulaşan, arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra depremin ardından yaraları sarmaya devam eden Büyükşehir, Hatay Defne’de bir çadır kent kurdu. Bölgede afetzedelere sıcak yemek ve çorba ikramı yapan Antikkapı, kalıcı mutfağını çadırkentin yanına kurdu. 575 metrekare alana kurulu sabit mutfakta her gün 3 çeşit olmak üzere 10 bin sıcak yemek, 5 bin kahvaltı veriliyor. Ayrıca termobox ile yiyeceklerin üç noktaya taşındığı kalıcı mutfakta 5 aşçı ve 10 işçi görev başında.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-imamoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu