Haber

AK Parti yetkililerinden Sinan Ogan yorumu: Bütün ülkemizi sevindirecek bir sonuç olacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda oyların yüzde 5,17’sini alan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Ogan ile görüşmesini değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TV100 canlı yayınında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sinan Ogan görüşmesinin içeriğini bilmediğini ifade eden Kurtulmuş, “Ama bu görüşmeden bağımsız olarak şunu söyleyebiliriz. Sinan Ogan Bey’in aldığı oy gerçekten başarılı. Seçmenleri incelediğiniz zaman Birinci öncelikleri Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüdür ve bu anlamda PKK, PYD, FETÖ gibi örgütlerle mücadeleyi çok ciddiye alan bir seçmen kitlesi olduğunu biliyoruz.”

Öyle ya da böyle Cumhur İttifakı’na oy vermemiş olabilir ama Millet İttifakı’na da oy vermemiştir ve vermemesinin temel nedenlerinden biri de FETÖ ve PKK ile gördüğü dirsek temasıdır.” dedi Kurtulmuş. Erdoğan, “Oğan’a oy verenlerin bunu çok iyi değerlendireceğini biliyorum” dedi.

Ülke TV yayınına ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Oğan Bey’in Dolmabahçe’deki görüşmesini değerli buluyorum. Devlet adabı açısından önemli olduğunu düşünüyorum.”

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini hatırlatan Dağ, “Yüzde 5’lik bir oy. Bunun birçok nedeni var. Özellikle dönemin gerici durumundan kaynaklanmış olabileceğinden şüpheleniyorum.” Muharrem Bey’in. Bu görüşmenin bir değeri var, çünkü siyaset. Bu bir müzakere işi. Bütün ülkemizi memnun edecek bir sonuç çıkacağını düşünüyor ve biliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

aksuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu