Haber

AFAD Başkanı Okay Memiş için düzenlenen veda programı

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’na (AFAD) atanan Erzurum Valisi Okay Memiş için veda programı düzenlendi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mehmet Emin Öz ve Abdurrahim Fırat, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, ilçe belediye başkanları, kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il ve ilçe siyasi başkanları partiler ve çok sayıda davetlinin yanı sıra Memiş’in eşi ve çocukları da katıldı.

Programda, Memiş’in 5 yıldır kentte gerçekleştirdiği çalışmalar ve projeler Valilik Basın Birimi’nin hazırladığı görselle katılımcılar tarafından izlendi.

Veda programında konuşan Memiş, görüntüyü görünce duygulandığını belirterek, düzenlemede emeği geçenlere ve veda programına katılan herkese teşekkür etti.

5 yıl Erzurum Valisi olarak görev yaptığı şehri ve insanını çok sevdiğini ve görevini layıkıyla yaptığını ifade eden Memiş, “Vatandaşlarımızın hizmetine sunabilmek için elimden geldiği kadar büyük çaba sarf ettim. Bu 5 yılın 3’ü neredeyse pandemide geçti.Sağlık sorunuydu.Devletin verdiği imkanlarla il sağlık müdürüm ve sağlık çalışanlarıyla iyi yönettiğimize inanıyorum.” söz konusu.

Memiş, önceliklerinin kentte yaşayan halkın can ve mal güvenliği olduğunu belirtti.

Ülkenin ayrılmaz bütünlüğüne inanan herkesin emrinde olduklarını vurgulayan Memiş, “Göreve geldiğimizde 15-16 civarında terörist vardı, 3-4’ü teslim oldu, diğerleri etkisiz hale getirildi. , bölgemizde terör unsuru yoktur.” dedi.

Okay Memiş, Valilik görevinde eşi sayesinde başarıya ulaştığını belirterek, eşinin çocuklarına hem annelik hem de babalık yaptığını söyledi.

Yeni görevinin kendisi için sürpriz olduğunu ifade eden Memiş, “Bizim için terfi bir görevdir ve bunu kabul etmeliyiz. Bunun ateşten bir gömlek olduğunun bilincindeyiz. Bu yükü büyük bir aşk ve şevkle taşıyacağız.” ‘Asrın Felaketi’nin yaralarını sarmak için AFAD Başkanlığı olarak, yükünü taşıyacağız. İnşallah milletimizden utanmayız.” sözlerini kullandı.

Memiş, kendisini bu göreve layık gören devlet büyüklerine teşekkür ederek şunları söyledi:

“İnşallah Cumhurbaşkanımızdan utanmayız. Büyük facianın ilk günlerinden itibaren tüm ekibimizle Hatay’da görev üstlendik. 567 kişiyi enkazdan kurtardık. Bu bilinç ve tecrübeyle seve seve batarız.” Bu yükün büyük Türk devleti ve milletinin desteğiyle kısa zamanda hep birlikte yaraları saracağız.” AFAD bir rahmet teşkilatıdır. AFAD iyiliği, yetkinliği benimseyen, yaraları saracak bir kuruluştur. İnşallah orada da her zaman güzel hizmetlere vesile oluruz” dedi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Öz ve Fırat ile programa katılanlar Okay Memiş’e çeşitli hediyeler takdim etti. Ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

haber-akcakoca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu