Haber

ABD Ortadoğu’ya hava operasyonu başlattı! Çok sayıda İran hedefi vuruldu

Son dakika ABD haberleri:Ürdün-Suriye sınırındaki Tower 22 isimli ABD üssüne düzenlenen ölümcül saldırının ardından ABD, Ortadoğu’yu kana bulayacak saldırıyı resmen başlattı.

ABD, İRAN’IN HEDEFLERİNE HAVA SALDIRISI BAŞLATTI

ABD, Suriye’nin Deyrizor bölgesindeki Meyadin ilçesi çevresinde İran destekli silahlı grupları hedef alan hava saldırıları düzenledi.

Saldırılarda İran destekli güçlere ait 11 hedef vuruldu. ABD savaş uçakları bölgede çok sayıda uçuş yapıyor.

ABD: GÜNLERCE SÜRECEK UZUN BİR OPERASYON

ABD’li yetkililer Ortadoğu’daki hava operasyonlarıyla ilgili “ABD’nin hava saldırıları, Irak ve Suriye’deki İran destekli milislere karşı günlerce sürecek uzun bir operasyonun parçası olarak başladı.”Bir açıklama yaptı.

SALDIRIYA İSRAİL SAVAŞ UÇAKLARI DA KATILDI

ABD’nin Suriye’de başlattığı hava operasyonuna ve İran destekli milislerin can noktalarına İsrail savaş uçakları da katıldı.

ABD, İranlı işçilere ve Irak ve Suriye’deki tesislere yönelik saldırılar da dahil olmak üzere birçok amaca yönelik saldırı planlarını onaylamıştı.

NE OLDU?

Ürdün-Suriye sınırında bulunan Tower 22 isimli ABD üslerine insansız hava aracıyla düzenlenen saldırıda 3 ABD askeri hayatını kaybetti, en az 25 ABD askeri de yaralandı.

Tower 22 ilk kez hedef alınırken, 7 Ekim’den bu yana Irak ve Suriye’de ABD askerlerinin barındığı üslere 158’den fazla saldırı düzenlendi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu