Haber

35 Bin Metre Türkevleri, Bozalan ve Çökertme İçmesuyu Projesi Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas Türkevleri, Bozalan ve Çökertme Mahallelerini kapsayan içme suyu projesinde çalışmalarını sürdürüyor. 35 milyon TL’ye mal olan proje kapsamında şu ana kadar 35 bin metre içme suyu hattı tamamlandı.

İl genelinde modern altyapı sistemlerinin yapılması ve mevcut altyapı hatlarının yenilenmesi için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Türkevleri, Bozalan ve Çökertme mahalleleri için 2022 Aralık ayında yapımına başlanan 35 bin metrelik içme suyu hattı tamamlandı.

Çalışmalar kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletme Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından İlbank’tan alınan kredi ile bölgeye 100 ve 400 m3 kapasiteli iki yeni içme suyu deposu inşa edilecek. Ayrıca 31.149 metre içme suyu şebekesi ve isale hattı ile bölge modern bir içme suyu altyapısına sahip olacaktır. 35 milyon TL’ye mal olan projenin tamamlanmasıyla Türkevleri, Bozalan (Siteler Mevkii) ve Çökertme Mahalleleri modern içme suyu sınırına ulaşacak. Çalışmalarla birlikte sağlanan ek içme suyu sayesinde 7 bin kişiye kesintisiz içme suyu sağlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-karayazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamak Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu